top of page

iLuvIdaho Endorsed Precinct Committeeman
May 21, 2024 Primary Election (by Precincts)

ADA County

<Find your Precinct>

1001 - Wendy Everett
1004 - Art Soukup
1005 - Robert Conrad Trommler

1402 - Miguel DeLuna
1403 - Colette Costello
1404 - Dan McKnight
1412 - Phil Reynolds
1414 - Jeff Russell
1415 - Eric Petersen
1417 - Michael Chew

1503 - Jodi Miller
1510 - Christi Warhurst
1513 - Larry Grove (Official Write-In)
1515 - James Shaw
1517 - Dale Heintz
1520 - Timothy Lewis Roscoe

1602 - Claudia Cross
1603 - Steve Jackson
1604 - Chandler Stewart Hadraba
1607 - Luke ten Doeschate
1609 - Brian Wheeler
1612 - Doug Lawrence
1615 - Judy Poole
1617 - Matthew Borah
1619 - Geoffrey Surbeck

1701 - Kari McCluey
1705 - Samantha Turnbull (Official Write-In)
1706 - Judy Sargent
1707 - Wayne Barber
1708 - T. Allen Hoover
1710 - Matthew K. Jensen

1711 - Randy Pritchett
1714 - Paul Lewer
1719 - Dana Rowley

1801 - Alan Lamb
1802 - Thomas R. Jensen
1805 - Jared Berryman (Official Write-In)
1812 - Travis Bretton
1813 – Lettie Kirk
1814 - Keith Daris
1815 - Nyck Adams
1816 - Sherry Pence
1818 - Dawn Retzlaff
1819 - Betty Johnson

1901 - Stephen DeGrey
1902 - Melinda Kinsman
1903 - Katy Sabala
1905 - Vicki Keen
1906 - Stephen Chrysler
1912 - Hank Harris
1913 - Mona L. Warchol
1914 - Michelle Watts
1917 - Lynn Bradescu
1918 - Darcy Horton
1921 - Armando E. Roggio, Sr.
1922 - Mary Stock
1923 - Cathleen Hurwitz
1925 - Stefanie Hruby

2001 - Cyndi Uhlenhoff
2002 - Bryan Nyhoff
2003 - Ed Spradlin
2005 - Cheryl Hurd
2008 - Laurel D. Morgan
2009 - Craig Campbell
2011 - Chris Holdaway
2013 - Timothy Paul Herode
2016 - Sam Boyd
2017 - Mike Hon
2020 - Rachelle Shay

2105 - Creg Steele
2107 - Curtis Egge
2108 - Mark T. Bryan
2111 - David McLeod
2113 - Rick Schultze
2116 - Natasha Mwiinga
2117 - Thad Butterworth
2118 - Rick Carrier
2120 - Bonnie Ruth Carter

2202 - Lisa M. Jordan
2204 - Caleb Mills
2205 - Michael Spicher
2207 - Cheri Durst
2208 - Scott Holloway
2214 - Greg Ferch
2216 - Jodie Harrington
2217 - Terry Silsby
2218 - Carlos E. Vidales

2301 - Bradley Wiersma
2302 - Mel Navarro
2303 - Stephanie Alvarez
2305 - Maricia Ladley
2307 - Bill Orton
2310 - John Sorenson

 

Canyon County

https://canyoncountyconservatives.com/wp-content/uploads/2024/04/CCC_VoterGuide.pdf

Gem County

Coming Soon

Elmore County

Coming Soon

Kootenai County

https://www.gemstateheist.org/kootenai-county#PCS

 

Owhee County

Rich Curtis - South Homedale - Precinct 2

Walt Holton - North Marsing - Precinct 3

Greg Blodgett - South Marsing - Precinct 4

Tim Lowry - Pleasant Valley - Precinct 5

Louis Monson - Wilson - Precinct 6

Heidi Murphy -Murphy Precinct 7

Brecca Hipwell - Oreana - Precinct 8

Andrea Owens - Grand View - Precinct 9

Payette County

Coming Soon

Valley County

Uncontested 

 

bottom of page